Kamieniec







Majątek w Kamieńcu przeżywał rozkwit za czasów rodziny von Seherr-Thoss, za sprawą Artura von Seherr-Thoss. Dwa lata po zakupie Pałacu zlecił on jego przebudowę oraz modernizację folwarku. Barokowy pałac został wówczas powiększony o skrzydło północne, a wejście zyskało portal z piaskowca.




LATA 1883-1945
Do pierwszej połowy XX wieku majątek w Kamieńcu intensywnie się rozwijał. Barokowy ogród stał się ogrodem krajobrazowym i był stale upiększany. Na jego skraju powstała herbaciarnia. W folwarku rozwijała się uprawa owoców i zbóż, sprzedawanych w okolicznych miasteczkach i uzdrowiskach.




Lata powojenne to dla Kamieńca czas największych zniszczeń. Pałac i zabudowania folwarczne pełniły funkcje mieszkalno-użytkowe, budynki nie były remontowane, stworzono tu także składnicę nawozów. Ostatni mieszkańcy opuścili go w 2004 r., a pałac był dewastowany i rozkradany.
W roku 2009 Kamieniec przeszedł w ręce obecnych właścicieli. Rozpoczął się remont poprzedzony specjalistycznymi opracowaniami i projektami. Wnętrzom przywrócono dawny blask, udało się także odtworzyć historyczny ogród, powiększony następnie o część południową i północną na dziedzińcu folwarcznym.





Jeśli masz ochotę na wirtualną małą czarną, to zamawiając ją będzie nam niezmiernie miło, a Ty docenisz nasz trud włożony w prowadzenie bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 




A jeśli podobał Ci się ten wpis, to zapraszamy do wsparcia naszego bloga poprzez polubienie naszego facebooka. Będzie to dla nas sygnał, iż wykonujemy dobrą i wartościową pracę🙂

 




A.D.2021

Opis zamku został zapożyczony z jego strony – https://www.palackamieniec.pl/palac/historia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę