Jaskinia Stanisovska

Tajemniczy świat Jaskiń Staniszowskich to sześć i pół kilometra korytarzy, sal, studni, kominów, zacisków, przekopanych przejść i syfonów zalanych wodą. Przez stulecia były one przedmiotem zainteresowania myśliwych, pasterzy, zbiegów, zbójników, poszukiwaczy skarbów i przygód. Widniejące na ścianach podpisy osób wykształconych, szturowskich poetów, ale i zwykłych ludzi, są dowodem, że mroczny podziemny świat przyciągał od zawsze. Wielkość odkrytych do tej pory przestrzeni nie jest ostateczna.
Nadzieja na nowe odkrycia skłania współczesnych grotołazów do rozbierania zawałów, rozszerzania szczelin, przeszukiwania kominów, przekopywania zasypanych piaskiem korytarzy, pokonywania wodnych przeszkód.
Jeśli jesteś prawdziwym fanem podziemnych eskapad, to z pewnością przypadnie Ci do gustu wyprawa do Jaskini Staniszowskiej w Niżnych Tatrach.
Najszybciej dotrzesz do niej z miejscowości Liptowski Jan. Jaskinia jest nieoświetlona, a jej zwiedzanie odbywa się w małych grupkach z przewodnikiem, a każdy uczestnik otrzymuje kask i latarkę.
Długość udostępnionej trasy wynosi około 400 m, a jej zwiedzanie zajmuje około 1 godziny.
Ta mniej znana jaskinia jest naprawdę grzechu warta. Jest dostępna przez cały rok i przez 7 dni w tygodniu, a zwiedzanie tego jakże urokliwego podziemia w towarzystwie przewodników – prawdziwych grotołazów dostarczy Ci wielu niezapomnianych wrażeń.
Spacer wzdłuż ścian, które woda i matka natura ukształtowała w trudne do opisania formy to po prostu czysta radość i pełnia szczęścia 🙂
No to jeszcze na koniec kilka fotek 🙂

Jeśli masz ochotę na wirtualną małą czarną, to zamawiając ją będzie nam niezmiernie miło, a Ty docenisz nasz trud włożony w prowadzenie bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 
 

A jeśli podobał Ci się ten wpis i uważasz, że wniósł realną wartość do odwiedzin tego miejsca, to zapraszamy do wsparcia naszego bloga i polubienia naszego facebooka. Będzie to dla nas sygnał, iż wykonujemy dobrą i wartościową pracę 🙂

  

A.D.2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę