Kudowa Zdrój

Muzeum zabawek

Tak piszą o sobie;
Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju to wspaniały, miniaturowy świat, który kryje w sobie mnóstwo wspomnień i tajemnic. Pośród ponad 5 tysięcy eksponatów z różnych zakątków świata każdy, czy to dziecko czy dorosły, znajdzie dla siebie coś intrygującego.
Każda zabawka to małe dzieło sztuki, które stanowi cenne dziedzictwo kulturowe. Pozwala nam lepiej poznać i zrozumieć codzienność, modę oraz zwyczaje naszych przodków, a także spojrzeć na historię z innej, ciekawszej perspektywy.
W zbiorach Muzeum znajdują się m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, zabawki blaszane, militaria oraz mini klasa szkolna z lat 50-tych. każdego roku do Muzeum trafiają nowe eksponaty, dzięki czemu kolekcja stale się powiększa i zmienia.
Co prawda można by śmiało powiedzieć, że ostatni raz byliśmy tam wieki temu, ale na podstawie tego co widzieliśmy, możemy jedynie potwierdzić, że absolutnie się z tym co o sobie napisali, zgadzamy. Czasem fajnie jest przenieść się do przeszłości…
Zapraszamy.
”Dorośli to też dzieci, tylko trochę większe”

Karol Dickens
”Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym”   

Antoine De Saint-Exupery
”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

 Janusz Korczak
”Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka”

Don Herold
”Dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie”

Ryszard Kapuściński
”Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie”

Rosa Montero
”Pozostań dzieckiem, aby cię zawsze mogły kochać twoje dzieci”

przysłowie estońskie

Jeśli masz ochotę na wirtualną małą czarną, to zamawiając ją będzie nam niezmiernie miło, a Ty docenisz nasz trud włożony w prowadzenie bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 
A jeśli podobał Ci się ten wpis, to zapraszamy do wsparcia naszego bloga poprzez polubienie naszego facebooka. Będzie to dla nas sygnał, iż wykonujemy dobrą i wartościową pracę🙂

 
A.D.2012

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę