Manavgat

Manavgat znany jest przede wszystkim ze znajdujących się w nim przepięknych wodospadów o tej samej nazwie.
Przez środek miasta płynie rzeka również Manavgat zwana, której źródło znajdziesz w górach Taurus. Miasto jest oddalone jakieś 7 km od linii brzegowej, co pozwoliło mu zachować wygląd typowego tureckiego miasta, a samo Manavgat rozwija się dzięki uprawom zboża, owoców, warzyw, no i oczywiście oliwek.
Jednak to wodospady są najchętniej odwiedzaną atrakcją turystyczną w okolicy miasta. Najbardziej popularnym jest wodospad Manavgat Selalesii. Jest jeszcze jeden poniżej, zdecydowanie mniejszy, ale też i mniej turystów przy nim.
Na terenie wodospadów znajdują się kawiarenki, w których delektując się turecką kawką, możesz podziwiać turkusową wodę wodospadów.
Możesz też zafundować sobie spacerek wzdłuż rzeki zarówno w jedną, jak i w drugą stronę, gdzie całkiem sporo się dzieje, a możesz po prostu przysiąść i zamoczyć nogi w chłodnych wodach Manavgatu.
Po rzece pływają również statki turystyczne, które docierają do jeziora Titryengol i do ujścia rzeki Morza Śródziemnego, więc i z takiej atrakcji możesz skorzystać.
Przy rzece jest wydzielony park – miejsce dla chcących sobie rodzinnie pogrillować.
Tutaj Turcy przychodzą całymi rodzinami i spędzają wolne popołudnia, tudzież wolną niedzielę. Jest plac, wcale nie mały, jest grill i jest płynąca obok rzeka. Nooo… w pięknych okolicznościach przyrody można się relaksować 🙂
Stał niedaleko…
Meczet Kuliye

Bardzo ciekawym obiektem w Manavgacie jest powstały w 2004 roku meczet o czterech minaretach, co świadczy o zamożności miasta. A sam wygląd meczetu nawiązuje do tradycyjnych tego typu świątyń wznoszonych w czasach osmańskich.
Potocznie nazywany ”meczetem z czterema minaretami” jest bogato zdobiony ornamentami wewnątrz jak i na zewnątrz, zatem możemy śmiało powiedzieć, iż stanowi istną perełkę architektury sakralnej.
No i jest największym meczetem w regionie Antalya.
I na koniec niczym nie różniące się od naszego – blokowisko…
To tak gdyby ktoś pytał, jak wygląda nieturystyczna część Turcji.
Właśnie tak 🙂

Za przybycie dziękujemy i do innych naszych wpisów serdecznie zapraszamy 🙂


Jeśli masz ochotę na wirtualną małą czarną, to zamawiając ją będzie nam niezmiernie miło, a Ty docenisz nasz trud włożony w prowadzenie bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Jeśli podobał Ci się ten wpis, to zapraszamy do wsparcia naszego bloga poprzez polubienie naszego facebooka. Będzie to dla nas sygnał, iż wykonujemy dobrą i przydatną pracę 🙂

A.D.2015

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę