#GÓRY

Wszystko co o górach wiedzieć się powinnoZbigniew Baran - Korona Gór Polskich Radio Żory Gorączka Podróży Podróżuj z nami RozmusiakamiGościem naszej audycji jest Zbigniew Baran, człowiek który nie umie przestać dreptać po górach.

A trochę ich na swoim koncie już ma!

a/ Korona Gór Polski 6 razy, siódma w realizacji,
b/ Diadem Gór Polski,
c/ Główny Szlak Beskidzki w 19 dni;
d/ Korona Sudetów obejmująca Niemcy, Czechy i Polskę,
e/ Korona Sudetów Polskich,
f/ Korona Beskidu Niskiego,
g/ Żywiecka Korona Beskidów,
h/ Korona Ziemi Kłodzkiej,
i/ najwyższa odznaka Górskiej Odznaki Turystycznej GOT – Za Wytrwałość,
i kilka innych.
W realizacji, na ukończeniu: Korona Bieszczadów; Tysiączniki Ziemi Kłodzkiej; Sudecki Włóczykij.
Od kilku lat bierze udział w akcji Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie „Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum”. Za każdy kilometr na szlaku i za każde sto metrów przewyższenia jest 1 punkt. Te punkty są na koniec roku sumowane a okoliczni sponsorzy i miasto Pszczyna zamienia je na złotówki. Za jeden punkt było 27 groszy. W latach 2020 i 2021 zdobył najwięcej punktów i wygrał te edycje. 2020 r. – 2 644 pkty, 2021 r. – 2 672 pkty. W 2019 r. był trzeci.
Poznał wielu wspaniałych ludzi na górskich szlakach. Ostatnim z nich to Paweł Kalinowski zwany Paweł Hulajnoga. Na hulajnodze zdobył w tym roku (2022) cięgiem Koronę Gór Polski i Diadem Gór Polskich. Łącznie 108 szczytów. Hulajnogę wnosił na własnych plecach na Rysy, Świnicę, Starorobociański i inne. Zrobił to dla chorej na raka mózgu dziewczynki (lawendowa dziewczynka) zbierając po drodze datki na jej operację. Mieszka w Białymstoku, jest nauczycielem. Poznali się na Lackowej i są teraz dobrymi znajomymi.

Koniecznie posłuchajcie audycji 🙂
Całość odsłuchacie TUTAJ

Serdecznie zapraszamy 🙂
A.D.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę