Plaka Forest

Baśniowy las
W pobliżu wioski Antimachia, po drodze do słynnego Kefalos, znajdziecie miejsce które z pewnością Was urzeknie.

Ten sosnowy las, to miejsce gdzie będziecie mogli się zrelaksować od głośnej stolicy Kos i doświadczyć ukojenia jakie może dać grecka przyroda.

Miejsce zwane Las Plaka lub Plaka Forest, to przede wszystkim naturalne obozowisko pawi, które możecie mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki. To było dla nas pierwsze takie spotkanie w życiu, gdzie w jednym niewielkim miejscu mogliśmy zobaczyć tak wiele tych wspaniałych ptaków. To było naprawdę niesamowite przeżycie. Na dodatek z pokazem tańca godowego!
W parku oczywiście znajdziecie jeszcze inne zwierzęta żyjące ze sobą w naturalnej symbiozie jak wiewiórki, dzikie koty czy żółwie, ale też i na stado kóz możecie się natknąć.

Zatem ten las to idealne miejsce na spacer również z dziećmi jeśli takie posiadasz, a jeśli trafisz na wyspę Kos latem, gdzie słonko potrafi jednak celsjuszy kilka więcej dołożyć, to właśnie tu złapiesz ten miły cień, który pozwoli na złapanie oddechu przed odwiedzinami na przykład Kefalos 😉
Pawie zostały sprowadzone na wyspę przez Aleksandra Macedońskiego, a zatem oznacza to, że zamieszkują Kos już od ponad 2300 lat! 

Zapraszamy na pawią fotogalerię;
Reasumując;

Gdy już wybierzecie się na swoje wymarzone wakacje na wyspę Kos, to Plaka Forest  wrzućcie do miejsc, które na wyspie trzeba koniecznie zobaczyć. Tu naprawdę idzie się zapomnieć, a na upartego wśród tych ptaków w sosnowym cieniu można by spokojnie spędzić cały dzień. Jeśli natomiast dobrze zagospodarujecie czasem, to spokojnie ogarniecie jeszcze Kefalos wraz z pozwoleniem sobie na opalanko i powinniście jeszcze dać radę wspiąć się na ruiny twierdzy Stare Pyli.

Tymczasem kończymy tę krótką fotorelację a miejscówkę z czystym sumieniem polecamy 🙂 

Jeśli podobał Ci się ten wpis i uważasz, że wniósł realną wartość do odwiedzin tego miejsca, to zapraszamy do wsparcia naszego bloga i polubienia naszego facebookaBędzie to dla nas sygnał, iż wykonujemy dobrą i przydatną pracę 🙂

 

A.D.2019

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę