Porto Moniz

Tym wpisem ponownie Cię witamy na wyspie wiecznej wiosny, czyli na Maderze.
Tym razem będzie krótko, bo chcemy Ci pokazać małe, spokojne i kameralne miejsce na wyspie, do którego warto dotrzeć, gdy już będziesz wypożyczonym samochodem zwiedzać wyspę.
To Porto Moniz, jedna z większych atrakcji Madery, w której znajdują się wulkaniczne baseny.
Zapraszamy!
Ten malowniczy region z miejscowością o tej samej nazwie znajdziesz na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy.
Wspomniane wulkaniczne baseny to naturalnie utworzone  przez matkę naturę lawowe baseny zwane Piscinas Naturais. Te międzyskalne wyżłobienia w dawnych kraterach naturalnie wydrążyła lawa wulkaniczna, a ich dodatkowym atutem jest kapitalne usytuowanie na wybrzeżu z przepięknym widokiem na Ocean Atlantycki. Dodajmy, że w tych naturalnych i jakże unikatowych basenach można się kąpać, a sam kompleks został swego czasu wyróżniony prestiżowym certyfikatem Błękitnej flagi.
Oficjalnie Porto Moniz jest kąpieliskiem miejskim płatnym, ale na szczęście bilet wstępu jest na tyle tani, że najwyżej jedno piwo wypijesz mniej 😉
Ale i tak z punktu widokowego u góry prezentuje się najlepiej.
Całkowita powierzchnia basenów wynosi około 3,8 tysiąca metrów kwadratowych.
Będziesz na Maderze, nie zapomnij zajrzeć do Porto Moniz 🙂


 

Jeśli masz ochotę na wirtualną małą czarną, to zamawiając ją będzie nam niezmiernie miło, a Ty docenisz nasz trud włożony w prowadzenie bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
A jeśli podobał Ci się ten wpis, to zapraszamy do wsparcia naszego bloga poprzez polubienie naszego facebookaBędzie to dla nas sygnał, iż wykonujemy dobrą i wartościową pracę 🙂

 A.D.2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę