Sulisław

Lubisz oglądać klimatyczne pałace?

Potrzebujesz po tygodniu pracy odpocząć w otoczeniu pałacowego parku?
W upalne dni pragniesz zrelaksować się na plaży nad wodą?
Wszystko to możesz uczynić gdy wybierzesz się do Sulisławia, gdzie znajdziesz odrestaurowany, świetnie utrzymany, obecnie pełniący funkcję hotelu pałac, który zachwyci niejedną marudę swą klasą i urodą.
Zapraszamy do galerii.


Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac SulisławO historii pałacu zdań kilka…

Początki zarówno zamku jak i majątku rycerskiego z nim związanego sięgają jeszcze czasów średniowiecza, a legendy głoszą, że nawet z Templariuszami był mocno powiązany. Kto wie, w każdej legendzie ziarno prawdy się znajdzie…
W każdym razie wiadomo na pewno, że w XVIII wieku we wsi Sulisław stał zacny dwór, natomiast cała wieś w roku 1814 została własnością cesarza Wilhelma I, który to w nagrodę za zasługi w walce z Napoleonem przekazał ją na własność feldmarszałkowi Grafowi Zork von Wartenberg.
Tymczasem paru rycerzy weszło nam w kadr…


Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac SulisławW roku 1888 kolejnym właścicielem Sulisławia zostaje Hans Karl Hrabia von Schaffgotsch

Ten nieco krnąbrny nowy właściciel jest synem właścicieli pałacu w Kopicach. Gość był nieco rozrzutny i kasa się go nie bardzo trzymała, w domu starzy mieli synka po dziurki w nosie, a ciągłe spory z ojcem Hansem Ulrichem Schaffgotsch doprowadziły w końcu do sytuacji, że matka Joanna Gryzik von Schomberg-Godulla, zwana „Śląskim Kopciuszkiem”, kupiła mu właśnie pałac w Sulisławiu. No cóż… dobra ta mamusia 😉
Chyba jednak nie bardzo sobie radził, gdyż w roku 1908 Hans przenosi się z powrotem do pałacu w Kopicach, majątek zostaje wydzierżawiony, by dekadę później znaleźć się w kolejnych majętnych rękach. A zakupił go hrabia von Franken- Sierstorpff.
A my spacerujemy i podziwiamy…


Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac SulisławPałac w Sulisławiu był w rękach hrabiego von Franken- Sierstorpff do roku 1945

Dlaczego, to raczej już nie musimy tłumaczyć. Co działo się z pałacem w latach słusznie minionych, to też nie trzeba być bystrzachą by się domyślić.
Dzisiaj jest w rękach prywatnych  i naprawdę zachwyca swą urodą. Oczywiście to wszystko dlatego, iż został przeprowadzony gruntowny remont. Pałac jest jednocześnie hotelem, więc jeśli lubisz takie klimaty, to nie pozostaje nic innego jak wybrać się na jakiś weekend i poczuć się jak hrabia, tudzież hrabina 😉


Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac SulisławOpuszczamy pałac by udać się na przeciwległa stronę

Poza hotelowym pałacem masz do dyspozycji restaurację, ładne obejście i jeszcze ładniej zagospodarowany teren rekreacyjny nad stawami, z atrakcyjną plażą i ścieżkami spacerowymi.


Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

Pałac SulisławMy się już żegnamy i do zwiedzenia Sulisławia zachęcamy 🙂Pałac Sulisław
Jeśli masz ochotę na wirtualną małą czarną, to zamawiając ją będzie nam niezmiernie miło, a Ty docenisz nasz trud włożony w prowadzenie bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 
A jeśli podobał Ci się ten wpis, to zapraszamy do wsparcia naszego bloga poprzez polubienie naszego facebooka. Będzie to dla nas sygnał, iż wykonujemy dobrą i wartościową pracę🙂

 
A.D.2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę