Wrocław

ZOO
Wrocławskie ZOO jest nie tyle największym, jak też i najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Powstał w 1865 roku. Żyje w nim ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków, a niektóre z nich są na wyginięciu. ZOO we Wrocławiu może się również pochwalić tym, iż jest piątym najchętniej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w Europie. 

My natomiast możemy powiedzieć, że wrocławskie ZOO powinno być punktem obowiązkowym podczas pobytu we Wrocławiu. No chyba, że się nie lubi zwierząt… Ale czy jest ktoś taki? W ciągu kilku godzin możecie poznać rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów.
Największą atrakcją wydaje się być Afrykarium – unikatowe na skalę światową prezentuje wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaż Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwyca dosłownie wszystko, ale żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny, krokodyle czy zjawiskowe manaty naprawdę robią robotę. 

Wybudowanie tego cudeńka kosztowało 220 milionów złotych, a całość składa się z 19 zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 4,6 tysięcy metrów kwadratowych. Jest to pierwsze oceanarium powstałe na terenie Polski, a spacer wewnątrz szklanego tunelu to niezapomniana przygoda.
ZOO to nie tylko zwierzaczki, bo i roślinności maści wszelakiej również tu sporo znajdziecie, zarówno na zewnątrz spacerując między alejkami, jak też tych egzotycznych, które muszą w swoim klimacie być utrzymane.
Kilka ciekawostek na pożegnanie

W 1897 roku we Wrocławiu urodził się tapir malajski. Był to pierwszy tapir narodzony w historii ogrodów zoologicznych.
Na początku 2012 roku we wrocławskim ogrodzie zoologicznym wykluł się syczek filipiński. Jest to pierwszy na świecie przychówek tego gatunku uzyskany poza Filipinami.
We wrocławskim Zoo w marcu 2018 roku urodził się po raz pierwszy na świecie w niewoli kuskus niedźwiedzi.
Tych sukcesów ogród ma jeszcze całkiem sporo na swoim koncie, ale o tym przekonacie się, gdy się do niego wybierzecie osobiście. Tymczasem my już dziękujemy, ale serdecznie zapraszamy do innych naszych wpisów. A jeśli macie jeszcze ochotę na kilka kadrów z ZOO, to zostawiamy je w galerii poniżej.Jeśli podobał Ci się ten wpis, to zapraszamy do wsparcia naszego bloga poprzez polubienie naszego facebooka. Będzie to dla nas sygnał, iż wykonujemy dobrą i przydatną pracę 🙂

 

A.D.2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę